<>

صفحه قبل 1 ... 5 6 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

بررسي اثر مشخصات مصالح و موقعیت قرارگیری دیوار آب بند بر میزان دبي نشتي از پي سد خاكي سیلوه

خلاصه
تراوش و جریان آب در خاک یکی از مهمترین مسائل و عوامل مؤثر در طراحی سدهای خاکی میباشد. روشهای مختلفی برای کنترل تراوش ازفونداسیون سدها وجود دارد. یکی از روشهای کنترل تراوش استفاده از دیوار آببند بتن پلاستیک میباشد. دیوار آببند دیواری است بانفوذپذیری پایین که در زیر سد ساخته میشود و تا لایه نفوذناپذیر زیر سد ادامه مییابد. حال با در نظر گرفتن حجم عظیم عملیات آببندی و مسائل اقتصادی مربوط به آن، میتوان با بررسی حالات مختلف دیوار آببند، حالتی را بدست آورد که درعینحال هم وظیفه اصلی خودیعنی آببندی را انجام داده و همچنین از لحاظ اقتصادی مقرونبهصرفه باشد. لذا در این تحقیق با بررسی تأثیر مشخصات مصالح و موقعیتقرارگیری دیوار آببند سعی در بدست آوردن رابطه بین این پارامترها با میزان دبی نشتی خواهیم کرد. بدین منظور 01 موقعیت و همچنین 7 مصالحمختلف برای دیوار آببند در نظر گرفته شد. نتایج نشانگر این مسئله بود که با کاهش نفوذپذیری دیوار آببند، دبی نشتی کاهش مییابد و هرچهدیوار آببند به آکس سد نزدیکتر میشود، دبی نشتی افزایش مییابد.


کلمات کلیدی:

دبی نشتی . سد خاکی سیلوه . دیوار آببند . موقعیت قرارگیری . مشخصات مصالح

 

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی  (1394)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , دبی نشتی , سد خاکی سیلوه , دیوار آببند , موقعیت قرارگیری , مشخصات مصالح ,
:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 2 ارديبهشت 1397 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه ENEMAD