<>

صفحه قبل 1 ... 5 6 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

بررسی آزمایشگاهی پارامترهای تراكم پذیری و CBR خاكهای ماسه ای رس دار تثبیت شده با خاكستر تفاله نیشکر

خلاصه
در اغلب پروژ ههای مهندسی عمران بهبود پارامترهای تراکم پذیری و CBR خاک ها مورد توجه است. بدین منظور در اکثر موارد از تثبيت کنندههای شيميایی مانند سيمان، آهك و قير استفاده می شود. در سال های اخير به منظور کاهش مشكلات زیست محيطی ناشی از استفاده بی رویه ازتثبيت کننده های شيميایی، جایگزین کردن آن ها با مواد زائد کشاورزی مورد توجه قرار گرفته است. خاکستر تفالۀ نيشكر به عنوان یك مادۀ زائدکشاورزی به علت دارا بودن سيليس می تواند سبب بهبود پارامترهای تراکم پذیری و افزایش CBR خاک گردد. تحقيق حاضر به بررسیآزمایشگاهی تراکم و CBR خاکهای ماسه ای رس دار تثبيت شده با خاکستر تفاله نيشكر می پردازد. بدین منظور، آزمایش های تراکم و CBR بر6 و 9 درصد خاکستر تفاله نيشكر صورت گرفته است. هم چنين به منظور بررسی تأثير هم زمان افزودن آهك و باگاس و نيز ، روی نمونه هایی با 36 و 9 درصد باگاس ، 6 و 9 درصد باگاس و نيز نمونه هایی با 3 درصد سيمان و 3 ، تأثير هم زمان سيمان و باگاس از نمونه هایی با 3 درصد آهك و 3استفاده شده است. با استفاده از نتایج حاصل از این پژوهش می توان دریافت که استفاده از خاکستر تفاله نيشكر در بهبود پارامترهای تراکم پذیریو CBR خاکهای ماسه ای رس دار موثر می باشد.


کلمات کلیدی:

تثبیت . پارامترهای تراکمی . ماسه رس دار . خاکستر تفاله نیشکر .

 

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی  (1394)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , تثبیت , پارامترهای تراکمی , ماسه رس دار , خاکستر تفاله نیشکر , ,
:: بازدید از این مطلب : 140
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 29 ارديبهشت 1397 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه ENEMAD