<>

صفحه قبل 1 ... 4 5 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

بررسي اثر عمق نفوذ و ضخامت ديوار آب بند بر میزان دبي نشتي از پي سد خاكي سیلوه

خلاصه
از مهمترین مسائل در ساخت سدهای خاكي، جلوگيری از فرار و نفوذ آب ذخيره شده در پشت سدها از طریق پي و بدنه سد ميباشد كه درصورت وقوع این امر، امكان ایجاد شناوری و حركت ذرات خاك وجود خواهد داشت. یكي از عمدهترین روشهای آببندی در سدهای خاكي،ميباشد كه با توجه به خصوصيات شكلپذیری آن، ميتواند در برابر بارهای جانبي مثل زلزله و (cut off wall) استفاده از دیوارهای آببندهمچنين بارهای حاصل از نشست سد، خاصيت آببندی خود را حفظ نماید. حال با در نظر گرفتن حجم عظيم عمليات آببندی و مسائل اقتصادیمربوط به آن، ميتوان با بررسي حالات مختلف دیوار آببند، حالتي را بدست آورد كه درعينحال هم وظيفه اصلي خود یعني آببندی را انجامداده و همچنين از لحاظ اقتصادی مقرونبهصرفه باشد. لذا در این تحقيق با بررسي تأثير ضخامت و عمق نفوذ دیوار آببند سعي در بدست آوردرابطه بين این پارامترها با ميزان دبي نشتي خواهيم كرد. بدین منظور 9 عمق و همچنين 7 ضخامت مختلف برای دیوار آببند در نظر گرفته شد.نتایج نشانگر این مسئله بود كه با افزایش عمق دیوار آببند، ميزان دبي نشتي همواره كاهش ميیابد ولي با افزایش ضخامت دیوارآببند بيش از یک حدی تغيير چنداني در ميزان دبي نشتي ایجاد نميشود.


کلمات کلیدی:

دبی نشتی . سد خاکی سیلوه . دیوار آببند . عمق نفوذ . ضخامت

 

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی  (1394)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , دبی نشتی , سد خاکی سیلوه , دیوار آببند , عمق نفوذ , ضخامت ,
:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 2 ارديبهشت 1397 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه ENEMAD