<>

صفحه قبل 1 ... 4 5 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

بررسی تحلیلی رفتار فشار-نشست پی واقع بر بستر مسلح با ژئوسل

خلاصه
از آنجا که خاکها علیرغم مقاومت فشاری قابل توجه، عملکرد مناسبی در تحمل کشش ندارند، لذا در چند دههی اخیر، استفاده از انواعژئوسنتتیکها نظیر ژئوتکستایل، ژئوگرید و ژئوسل برای جبران این ضعف مورد توجه محققین قرار گرفته است. اگرچه در زمینهی تسلیح خاک باژئوسل، تحقیقات آزمایشگاهی و عددی متعددی صورت گرفته است، اما فقدان روش تحلیلی مناسب در این خصوص احساس میشود. از این رو،در این مطالعه سعی بر آن است تا یک روش تحلیلی مبتنی بر هر سه عامل اثر مقاومت جانبی، اثر توزیع تنش قائم و اثر غشایی جهت تعیین رفتارفشار-نشست پی دایرهای واقع بر بستر ماسهای مسلح با ژئوسل ارائه گردد. مدول الاستیسیتهی لایههای غیرمسلح و لایهی مسلح با ژئوسل )ژئوسل وخاک داخل سلولهای لایهی ژئوسل( به صورت یک مادهی مرکب، با استفاده از نتایج آزمایش سه محوری روی نمونههای خاک غیرمسلح و خاکمسلح بهدست آمده است. تطبیق قابل قبول نتایج حاصل از روش تحلیلی مورد نظر با نتایج حاصل از آزمایش روی پی واقع بر بستر مسلح با یک لایهژئوسل، مبین عملکرد مناسب روش تحلیلی مورد نظر است. همچنین تاثیر پارامترهایی نظیر سختی ژئوتکستایل مصرفی در ساخت ژئوسل و ارتفاع لایهی ژئوسل بر رفتار فشار-نشست بستر، بررسی شده است.


کلمات کلیدی:

روش تحلیلی . منحنی فشار نشست . ژئوسل . مدول الاستیسیته 

 

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی  (1394)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , روش تحلیلی , منحنی فشار نشست , ژئوسل , مدول الاستیسیته ,
:: بازدید از این مطلب : 146
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 29 ارديبهشت 1397 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه ENEMAD