<>

صفحه قبل 1 ... 3 4 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

ارزیابی معیارها و استانداردهاي لازم براي مکان یابی محل دفن پسماندهاي جامد شهري

خلاصه
با رشد جمعیت و افزایش تراکم انسانها و گسترش شهرنشینی و بروز مسائل و مشکلات خاص زندگی در محیط شهري، توجه همه جانبه بهمدیریت سودمند براي بهینهسازي زندگی شهري در اولویت قرار گرفته است. به تبع زندگی در شهر وجود پسمان دهاي جامد شهري و بالا رفتنروز افزون حجم این پسماندها و تداوم تخلیه آنها به محیط به دغدغهي مدیران شهري بدل شده به طوري که امروزه چگونگی دفع، مکان یابی ومدیریت صحیح محل دفن پسماندهاي جامد به عنوان یکی از مهمترین مباحث و معضلات محیطزیست شهري تبدیل شده است. یکی ازقدیمیترین و پرکاربردترین روشهاي دفع پسماندهاي جامد، روش دفن در زمین میباشد.در ایران به علت ظرفیت پایین استفاده از روش هايبازیافت شاید بتوان گفتکه تنها روشدفع پسماند، دفن این مواد در خاكمیباشد اما مسئلهاي که حائز اهمیت است، تبدیل مدفنهاي سنتی وغیر بهداشتی به مدفنهاي بهداشتی -مهندسی (لندفیل) در ایران است. در این میان یافتن محل مناسب براي این مهم از اهداف اصلی و اولیهطرحهاي توسعه شهري جهت رسیدن به محیطزیست پاك است. بنابراین ضروري میباشد با تکیه بر اصول و معیارها و استاندار هايزیست محیطی موجود در کشور و جهان به انتخاب محل دفن پسماندهاي جامد شهري بپردازیم، معیارهاي متعددي در انتخاب محل دفن پسمانددخالت دارند که هر کدام از اهمیت خاصخود برخوردارند و محدودیتهایی را نیز در انتخاب ایجاد میکنند در این مقاله به بررسی و شناختمعیارها و استانداردهاي موجود در کشور که به وسیلهي سازمانهاي مرتبط با موضوع مدیریت پسماند مانند شهرداريها ارائه شده و در مقیاسجهانی مانند آژانسحفاظتمحیطزیستو همانند آن خواهیم پرداخت، هدف نهایی این معیارها یافتن محلی است که کمترین آثار سوء زیستمحیطی را براي محیط طبیعی اطرافدفن و منطقهي دفن پسماند داشته باشد.


کلمات کلیدي:

مکانیابی . پسماند . مدیریت پسماند . لندفیل . آژانس حفاظت محیط زیست

 

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی  (1394)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , مکانیابی , پسماند , مدیریت پسماند , لندفیل , آژانس حفاظت محیط زیست ,
:: بازدید از این مطلب : 39
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 18 آذر 1397 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه ENEMAD