<>

صفحه قبل 1 ... 2 3 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

ارزيابي تاثير عمليات حفاري تونل T4 بر روي آبدهي چشمه سرآب گرم

چكيده
بخش عمد هاي از آب شرب شهرهاي قصرشيرين و سرپل ذهاب توسط چشمه سرآب گرم تامين مي شود. تونل انتقال آب T4 از حوضهگرمسيري از فاصله اي در حدود 0911 متري اين چشمه در حال حفاري است. با توجه به اهميت اين چشمه در تامين آب شربمنطقه، در اين مقاله به مطالعه اثر حفاري اين تونل بر آبدهي چشمه پرداخته شده است. نيمي از تونل از آبرفت هاي با نفوذپذيريمتوسط تا نسبتاً بالا عبور مي كند و باقيمانده مسير تونل در توده سنگ هاي با نفوذپذيري پايين قرار گرفته است و تنها در نواحي كهتونل از ميان لايه هاي ماسه سنگي و انيدريتي عبور مي كند نفوذپذيري توده سنگ نسبتاً قابل توجه است. در اين مقاله با استفاده ازمدلسازي عددي)نرم افزار Seep/w (به بررسي و محاسبه مقدار آب ورودي از مقاطع مختلف پرداخته شده است. نتايج نشان مي دهندكه احتمال ورود در حدود 01 تا 91 ليتر برثانيه آب به درون تونل وجود دارد. با توجه به آبدهي چشمه كه درپايينترين حالت در2 مترمكعب بر ثانيه است. اين مقدار ورود آب به درون تونل، در بيشترين حالت / حدود 911 ليتر برثانيه و در بيشترين حالت حدود 7حدود 01 درصد بر آبدهي چشمه اثر منفي خواهد داشت كه با توجه به حساسيت چشمه هم به لحاظ تامين آب شرب و هم مناسبات اجتماعي، ضروري است كه تمهيدات لازم در خصوص كاهش اين مقدار تاثير انديشيده شود.


واژه هاي کليدي:

تونل . چشمه . نشت . گرمسيري

 

سومین کنفرانس منطقه ای و دوازدهمين کنفرانس تونل ایران (1396)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , تونل , چشمه , نشت , گرمسيري ,
:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 29 بهمن 1396 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه ENEMAD