<>

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

مروری بر مطالعات صورت گرفته در زمینه ارزیابی و آسیب پذیری ساختمان مجاور گودبرداری

خلاصه
به طورکلی پیش بینی پتانسیل آسیب پذیری و یا ایجاد خسارت در ساختمان به علت اجرای گودبرداری در مجاورت آن دشوار است و اغلبمهندسین به خاطر این مسئله دچار دردسر جدی م ی شوند. در طول ساخت پروژه ای در کنار ساختمان های دیگر نیاز به شناسایی و طبقه بندیآسیب های احتمالی وارده به ساختمان داریم.آسیب پذیری اصطلاحی است که جهت نشان دادن وسعت ، طبقه بندی میزان آسیب و خساراتی که بهساختمان ها وارد آمده است،استفاده می شود.ارائه یك روش تئوری مشخص برای تخمین پاسخ ساختمان ناشی از تغییر شکل های گودبرداری بهدلیل تغییرات پارامترهای متعدد سهیم در این پاسخ، مشکل است . نتیجتاً بر اساس مشاهدات تجربی و با ساده سازی در هندسه و رفتار ، تخمین وارزیابی صورت می گیرد.در این مقاله در نظر داریم به بیان روش های تجربی و ریاضی حاصل از پژوهش های محققان در زمینه ارزیابی و طبقه بندی خسارات وارده به سازه در اثر حفاری بپردازیم.


کلمات کلیدی:

آسیب پذیری . پیچش زاویه ای . کرنش . گودبرداری 

 

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی  (1394)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , آسیب پذیری , پیچش زاویه ای , کرنش , گودبرداری ,
:: بازدید از این مطلب : 4
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 مرداد 1399 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه