<>

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

تجزیه و تحلیل نظریه پدیده شکست سنگ های شکننده

چکیده
انفجار سنگ ، شکست ناپایدار سنگ های بی دوام و شکننده ، بیش از 111 ساا اسات کاا تاا حاد زیاادی در ارت ااا باا مکانیا سانگهاا ومهندسی خاک و پی مورد توجا بوده است . شناخت کنونی در مورد مکانیزم مکانیکی انفجار و ترکیدن سنگ براسااس تواوری کوبما ، ی نای تواوریشکست برش فشردگی است. این مقابا مجموعا هایی از پدیده های کششی و برش کششی انفجار سنگ را شرح می دهد و هدف آن ارائا روشای بارایآنابیز و بررسی حابت شکستگی و فرآیند اتلاف انرژی آن براساس تووری گریفیت می باشد . باور بر ایان اسات کاا : 1( حابات هاای شکساتگی انفجاارسنگ باید شامل برش فشردگی، برش کششی و شکستگی های ناشی از کشش با تنهایی باشد . 2( زاویا گسستگی جرم سانگ باا رخاداد تانش کششایکاهش می یابد . 3( مقدار انرژی سینتیکی در انرژی حاصل از تغییر شکل نس ی رها شده از انفجار سنگ ممکان اسات بسایار بازر تار از انارژی انتقاایافتا با انرژی سطح باشد . 4 ( شناخت حابت های شکستگی ناشی از کشش و برش کششی انفجار سنگ ممکن است اصل تفکر در ماورد کنتار انفجاارسنگ را تغییر دهد ، ی نی ، از حفظ کاهش تنش فشردگی اولیه تا محدود کردن ایجاد تنش کششی را باعث میگردد.


کلمات کليدي:

شکست . شکستگی برش کششی . معيار گریفيت . تغيير شکل نسبی .

 

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی  (1394)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , شکست , شکستگی برش کششی , معيار گریفيت , تغيير شکل نسبی , ,
:: بازدید از این مطلب : 13
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 8 اسفند 1397 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه ENEMAD