<>

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

مطالعه موردي بررسي ظرفيت باربري و نشست در يك پي سنگي هوازده و درزه دار

خلاصه
در مواردي كه سازه بر روي ساختگاه سنگي قرار ميگيرد در مقايسه با بستر خاكي شرايط دستخوش تغييراتي ميشود. به دليل مقاومت فشاري و كششي مناسب سنگسبب شده سازههاي سبك تا متوسطي بر روي بستر سنگي قابل ساخت باشد. ولي براي سازههاي سنگين و نيمه سنگين شرايط متفاوت است. در اين صورت ممكناست كه ناپيوستگي در توده سنگ سبب لغزش و شكست شالود شود و يا نشست در جهت عمود بر درزهها سبب نشست كلي سازه گردد. در اين تحقيق به منظورمطالعه ظرفيت باربري و نشست بر روي يك ساختگاه سنگي درزهدار، ابتدا بررسيهاي ميداني انجام شده و آزمايشهاي صحرايي در محل سازه صورت گرفته است.سپس پارامترهاي سنگ بكر در آزمايشگاه تعيين و طبقهبندي مهندسي توده انجام شده است. در ادامه خواص ژئومكانيكي توده سنگ محاسبه و در جهت تعيينظرفيت باربري و نشست با روشهاي تجربي استفاده شده است. در اين مطالعه با توجه به شرايط ناپيوسته سنگي روشهاي مختلفي جهت ارايه ظرفيت باربري پيشنهاد شده و در ادامه نتايج هر روش با هم مقايسه شده است. نتايج نشان داد كه ظرفيت باربري محاسبه شده به طور زيادي وابسته به جهت درزهها و پارامترهاي آن ميباشد.


کلمات کلیدي:

ظرفیت باربري . ساختگاه سنگي . نشست . سنگهاي شیلي هوازده

 

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی  (1394)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , ظرفیت باربري , ساختگاه سنگي , نشست , سنگهاي شیلي هوازده ,
:: بازدید از این مطلب : 159
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 18 خرداد 1397 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه ENEMAD