<>

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

مروری بر مطالعات انجام شده در رابطه با تخمین نشست سطح زمین بر اثر گودبرداری

خلاصه
نشست سطح زمین یکی از مه مترین پدیده های ناشی از گودبرداری می باشد که باعث خسار تهای جبران ناپذیری در ساختمان های اطراف گودمی شود .بزرگی و توزیع نشست،مربوط به عوامل مختلفی همچون کیفیت ساخت، شرایط زمین، فشار آب حفر های، سیستم مهار ، عمق، هندسه وروند گودبرداری می شود. تخمین میزان نشست زمین و توزیع آن قبل از گودبرداری ، به دلیل اثرات سویی که بر ساختمان ها و تأسیسات مجاورمی گذارد، امر مهمی به شمار می رود به همین دلیل نیاز داریم تا به وسیله تحلیل های عددی یا تجربی به پیش بینی نشس تها بپردازیم که در این زمینهتحقیقات زیادی نیز در سطح بین المللی جهت کنترل و محدود نمودن آن با توجه به روش های اجرایی انجا مگرفته است و برای آن راهکارهاییارائ هشده است. اکثر فرمول ها و روابط کلی برای تخمین نشست ها که از سوی افراد مختلف ارائه شده ،اساساً مبتنی بر مشاهداتوتجربیات بوده است . در این مقاله به بیان روش های اندازه گیری و توزیع نشست سطح زمین توسط محققین خواهیم پرداخت .


کلمات کلیدی:

گودبرداری . هندسه گود . نشست زمین . سازه حائل

 

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی  (1394)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , گودبرداری , هندسه گود , نشست زمین , سازه حائل ,
:: بازدید از این مطلب : 5
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 مرداد 1399 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه